Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś
Marketing

Kiedy zmienić pracę? Najczęstsze powody zmiany pracy

Data publikacji 6 listopada 2020


Powodów, dla których chcemy zmienić pracę jest wiele. Możemy je podzielić na te bezpośrednio związane z zajmowanym stanowiskiem oraz te osobiste, takie jak np. chęć zamieszkania w nowym mieście. Ważne, aby przed złożeniem wypowiedzenia w obecnej firmie, dobrze prześwietlić rynek pracy, zabezpieczyć się finansowo i przyszykować się psychicznie na nowe wyzwania. Oto kilka przykładów, kiedy zmienić pracę.

Powody osobiste

Chęć zmiany pracy może wynikać z naszych ambicji i chęci dalszego rozwoju. Jeśli na obecnie zajmowanym stanowisku czujemy, że nasza praca jest monotonna, statyczna, a każdy dzień wygląda podobnie do poprzedniego, to warto zastanowić się, czy jest to praca dla nas. Satysfakcja z wykonywanego zajęcia jest bowiem bardzo istotna – napędza do działania, sprawia, że chce się rano wstać i pracować na najwyższych obrotach. Gdy jej brak, automatycznie nasza motywacja spada, a 8 godzin spędzonych za biurkiem ciągnie się w nieskończoność. Jeśli przez dłuższy czas utrzymuje się w nas stan niechęci i braku sensu, to warto zastanowić się nad nową pracą.

Chęć poznawania świata i przeżywania przygód wiąże się niejednokrotnie ze zmianami, również z tymi w sferze zawodowej. Jeśli czujemy, że nasza praca nas ogranicza, a schemat czasu pracy nam nie odpowiada, dobrze jest rozważyć zmianę. Gdy jesteśmy w takim momencie życia, w którym nie mamy większych zobowiązań, warto szukać właściwej drogi dla siebie, poznać kawałek świata bądź spróbować zacząć wszystko od nowa w innym mieście, które zawsze nam się podobało.

Problemy w obecnej pracy

Zmiana pracy może być podyktowana problemami w obecnej firmie. Jeśli czujemy się niedocenieni, ilość obowiązków nie jest adekwatna do naszego wynagrodzenia, a na negocjacje z szefem nie ma co liczyć, to najwyższy czas, aby zacząć myśleć nad zmianą pracy.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o złożeniu wypowiedzenia, warto najpierw spróbować porozmawiać ze swoim przełożonym i dopytać o ewentualną możliwość zmian. Być może za kilka miesięcy obejmowane stanowisko się rozwinie, albo za niedługi czas będzie szansa na podwyżkę? Jeśli jednak w najbliższej przyszłości nie są planowane żadne rewitalizacje i awanse, to czas się z takiej firmy ewakuować.

Powodem, dla którego możemy myśleć nad inną ofertą może być zła atmosfera w obecnej pracy. Obgadywanie, plotki, albo, co gorsza, niewybredne żarty skutecznie utrudniają funkcjonowanie w firmie i zaburzają nasze zdrowie psychiczne. Dla lepszego samopoczucia i dobrego stanu psychiki warto wziąć pod uwagę zmianę otoczenia i pracy.

nieruchomość

Redakcja dlug.org.pl

Dzięki wiedzy zawartej na łamach portalu Dług znacznie efektywniej będziesz zarządzał swoimi finansami osobistymi. Dowiesz się także ciekawych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy i marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?