Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś
Marketing

Otworzyłeś firmę? Dowiedz się jak zdobyć klientów!

Data publikacji 18 listopada 2020


Początkujący na rynku przedsiębiorcy muszą liczyć się z faktem, że do funkcjonowania organizacji niezbędni są nie tylko pracownicy, ale również siatka odbiorców. Nawet jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą i zdecydowaliśmy się pracować na własny rachunek, do generowania zysków potrzebni są ludzie, którzy będą korzystali z naszych produktów lub usług. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak zdobyć klientów.

Nie zapomnij o grupie docelowej!

Niezwykle istotne jest, aby najpierw ustalić grupę ludzi, do których chcemy dotrzeć. Czy są to dzieci, kobiety, mężczyźni, czy osoby starsze? Czy branża, w której się obracamy, skierowana jest do konkretnej kategorii osób np. sportowców? Na tym etapie powinniśmy również zdecydować, z kim chcemy współpracować. Czy przewidujemy kooperację wyłącznie z małymi firmami, czy też wielkimi przedsiębiorstwami?

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą zawęzić nam grono potencjalnych klientów, skrupulatnie określić procesy produkcji oraz skutecznie zaplanować działania marketingowe.

Przykładowo, jeśli stawiamy na najmłodszą grupę odbiorców, podczas produkcji musimy zwrócić szczególną uwagę na kwestie ekologiczne oraz bezpieczeństwa młodych ludzi, do których trafią później nasze produkty. Jeśli dystrybuujemy drewniane zabawki, muszą być one wykonane z najwyższej jakości komponentów, najlepiej antyalergicznych. Projektując stronę internetową, konieczne jest zaś uwzględnienie odpowiedniej kolorystyki – wyrazistych, wesołych barw przyciągających uwagę oraz bazując na podanym przykładzie, grafiki nawiązującej do dziecięcego świata zabawek.

Strona internetowa jako wizytówka firmy

W dzisiejszych czasach internet jest kopalnią wiedzy. I to właśnie scrollowanie stron internetowych stanowi dzisiaj doprowadzającą nas do źródła informacji. Musimy więc zadbać o przejrzystą i dobrze zaprojektowaną witrynę, która pozwoli na zjednanie sobie klientów. Im więcej znajdzie się tam wiadomości na temat naszej działalności, celów oraz dotychczas zrealizowanych zleceń tym lepiej. To wzbudza zaufanie i buduje prestiż reprezentowanej przez nas marki.

Zadbaj o SEO

W zdobyciu klientów niezmiernie ważne jest zastosowanie zasad SEO, czyli pozycjonowania strony internetowej w wyszukiwarce Google. Aby nasza witryna znalazła się na czołowej pozycji, nie musimy wcale robić tego we własnym zakresie. Pozycjonowanie strony warto zlecić wykwalifikowanemu copywriterowi, który doskonale operując narzędziami swojej pracy, umiejętnie ja wypromuje.

nieruchomość

Redakcja dlug.org.pl

Dzięki wiedzy zawartej na łamach portalu Dług znacznie efektywniej będziesz zarządzał swoimi finansami osobistymi. Dowiesz się także ciekawych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy i marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?