Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Na czym polega finansowanie faktur?

Data publikacji 17 maja 2022


Potrzebujesz gotówki na bieżące wydatki lub nową inwestycję, którą masz na oku? Jeśli czekasz właśnie na opłacenie faktury przez swojego kontrahenta – wystarczy przekazać dokument PragmaGO, by otrzymać pieniądze zaledwie w 2 godziny! Bez czekania i zatorów płatniczych. Na czym dokładnie polega finansowanie faktur i w jaki sposób złożyć wniosek? Sprawdź!

Czym jest finansowanie faktur?

Finansowanie faktur to rozwiązanie, które polega na sprzedaży konkretnej faktury faktorowi – czyli w omawianym przypadku firmie PragmaGO, która w zamian za niewielką prowizję od razu przeleje gotówkę na Twoje konto. W terminie zapłaty faktury kontrahent nie płaci już Tobie, a właśnie PragmaGO.

Jak działa finansowanie faktur w praktyce? Przykładowo: Pani Anna wystawiła swojemu kontrahentowi fakturę z terminem płatności 30 dni. W międzyczasie okazało się, że pojawiła się ciekawa inwestycja. Czy pani Anna musi czekać, aż wpłyną środki od klienta? Czy ominie ją niepowtarzalna szansa na wykorzystanie okazji rynkowej? Nie! Wystarczy zgłosić się do PragmaGO i sprzedać fakturę – pieniądze pojawią się na koncie w 2 godziny. Pani Anna skorzysta z okazji i rozwinie biznes.

Jak złożyć wniosek o finansowanie faktur?

Żeby otrzymać gotówkę za fakturę, wystarczy złożyć wniosek online. To szybki i wygodny proces. W formularzu podajesz dane swojej firmy oraz dane odbiorcy (Twojego kontrahenta). Załączasz również fakturę do opłacenia. Aby zgłosić jedną fakturę, nie trzeba podpisywać żadnych umów! Warunki akceptujesz SMS-em. Cały proces jest bardzo szybki. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o finansowaniu faktur lub złożyć wniosek w PragmaGO? Wejdź na stronę: https://pragmago.pl/finansowanie-faktur/

Kiedy warto skorzystać z finansowania faktur?

Finansowanie faktur to rozwiązanie dla każdej firmy – bez względu na branżę. Aby sprzedać fakturę, powinna mieć jeszcze minimum 7 dni do upływu terminu płatności. Opcja tego typu najlepiej sprawdza się więc w przypadku faktury z odroczonym terminem płatności – 30-60 dni. 

Dzięki finansowaniu faktur:

  • unikniesz zatorów płatniczych i zadbasz o to, by gotówka od razu pojawiła się na Twoim koncie – nawet jeśli termin z faktury to np. 30 dni,
  • zyskasz szansę na rozwój firmy – dzięki finansowaniu masz środki na nowe inwestycje, a okazje rynkowe przecież często pojawiają się nagle.

Czym różni się finansowanie faktur od faktoringu?

Finansowanie faktur jest rozwiązaniem jednorazowym – jeśli nie chcesz podpisywać umowy z PragmaGO lub gdy nie masz stałych klientów, a potrzebujesz zastrzyku gotówki teraz, w konkretnej chwili. 

Stały faktoring z kolei najlepiej sprawdza się w momencie, kiedy wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności wciąż tym samym kontrahentom. To opcja stała, z umową z PragmaGO. Również w tym przypadku wniosek wystarczy wypełnić online, by niedługo otrzymać środki na konto!

nieruchomość

Redakcja dlug.org.pl

Dzięki wiedzy zawartej na łamach portalu Dług znacznie efektywniej będziesz zarządzał swoimi finansami osobistymi. Dowiesz się także ciekawych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy i marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?