dlug.org.pl

Biznes IT Marketing

Praca

Pierwsze konto bankowe: na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Konto w banku staje się dziś niezbędną sprawą dla każdego z nas. To na taki rachunek wpływa nasze miesięczne wynagrodzenie za pracę, to z tego konta możemy opłacić rachunki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w chwili, gdy wybieramy konto?

Co warto wiedzieć o opłatach i obsłudze konta?

Wybierając pierwsze konto bankowe, musimy nie tylko wybrać konkretną placówkę, ale i rodzaj konta, z jakiego mamy zamiar skorzystać. Wybór rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych jest dość szeroki, a banki kuszą coraz ciekawszymi propozycjami. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas szukania najlepszej dla siebie propozycji?

Wiele osób koncentruje się na tym, czy i jak oprocentowane są oszczędności. Owszem, jest to istotna sprawa, jednak tylko dla tych, którzy szukają konta oszczędnościowego lub lokaty. W przypadku rachunków bieżących ważniejsze są te informacje, które dotyczą bieżących opłat. Większość banków nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, różne są jednak opłaty związane z korzystaniem z kart płatniczych oraz z korzystaniem z bankomatów. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy bank pobiera opłaty za comiesięczny wyciąg w wersji papierowej.

Jakie oferty wybrany bank ma dla swoich klientów?

Wybór placówek bankowych jest coraz większy, nic więc dziwnego, że rywalizacja o względy klienta między nimi nasila się. Efekt? Osoby szukające dla siebie konta mogą korzystać z wielu ciekawych ofert oraz promocji. Wiele banków daje posiadaczom rachunków bieżących ciekawe oferty debetowe lub korzystne warunki podczas udzielania kredytów. Nie brak banków kuszących drobnymi bonusami dla tych, którzy założą konto w określonym terminie lub zdecydują się na skorzystanie z dodatkowych usług, np. z lokat oszczędnościowych.
Przed wyborem banku dla siebie, warto zwrócić też uwagę na tak istotną kwestię, jak możliwość skorzystania z usług doradców. Dzięki nim łatwiej będzie nam zarządzać swoimi oszczędnościami oraz korzystać z innych usług finansowych.

Bankowość online: dlaczego warto?

Większość banków oferuje internetowe rachunki, dzięki czemu możemy sporo zyskać. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Bo dzięki temu można samodzielnie dokonywać wszystkich opłat, śledzić stan konta oraz sporządzać comiesięczne wyciągi w wersji elektronicznej. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda i elastyczność, ale i spore oszczędności. Większość czynności dokonujemy przecież samodzielnie, a to oznacza, że opłaty związane z prowadzeniem takiego rachunku są o wiele niższe, niż w przypadku konta, z którego bez pomocy pracownika banku nie będziemy w stanie skorzystać.