Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca

Przyszłość kryptowalut w krótszej i dłuższej perspektywie

Data publikacji 29 grudnia 2020


Ostatnie zwyżki kursu Bitcoina, Ethereum oraz wielu innych popularnych kryptowalut rozbudziły apetyty inwestorów. Wzrosty, jak zwykle, wywołały również dyskusję, odnośnie tego, jaką rolę wirtualne waluty będą odgrywać zarówno na rynkach, jak i w życiu codziennym w ciągu najbliższych miesięcy czy nawet lat. W te futurystyczne dywagacje zaangażowały się nawet popularne periodyki oraz tabloidy, dlatego należy wyłowić najbardziej prawdopodobne przewidywania i uporządkować je.

BTC po 1 mln dolarów?

Niektórzy kryptowalutowi guru prognozują, że Bitcoin stosunkowo szybko spotęguje swoją wartość. Mnożą argumenty, które przemawiają za tym, dlaczego jego cena w najbliższych latach ma poszybować z kilkudziesięciu tysięcy dolarów do okrągłego miliona. Jedne z nich wydają się istotnie sensowne, inne zaś sprawiają wrażenie myślenia życzeniowego.

Tak czy siak, do wszelkich prognoz i rekomendacji zawsze należy podchodzić ostrożnie. Z dużą rezerwą. Nie powinno się w żadnym wypadku opierać decyzji inwestycyjnej w oparciu o cudze opinie. Na rynku zawsze należy dokonywać samodzielnych analiz.

Warto wspomnieć, że inwestować w kryptowaluty można na co najmniej 3 sposoby. Krótkoterminowo. Poprzez nabycie kontraktów CFD. W tym przypadku lista dostępnych instrumentów jest mocno okrojona. O wiele większą ofertę można znaleźć na giełdach kryptowalut. Na tego typu rynku można zainwestować również długoterminowo. Podobną możliwość dają kryptowalutowe kantory. W nich spready są co prawda większe, ale proces rejestracji jest mniej skomplikowany. W największych miastach funkcjonują nawet stacjonarne punkty tego typu. W przyszłości na pewno będzie ich przybywać.

Kryptowaluty w przyszłości staną się bezpieczną przystanią?

Tradycyjnie rolę najbezpieczniejszych aktywów od dawna sprawują złoto, dolar oraz frank szwajcarski. To one drożeją, kiedy na rynku akcyjnym mamy do czynienia z bessą. Tak było również ostatnio podczas tzw. koronakryzysu. Ceny złota fizycznego osiągnęły nowe historyczne maksima. Niektórzy eksperci przewidują, że wkrótce inwestorzy Bitcoina zaczną postrzegać jako instrument bezpieczny. Przekonują, że nawet proces ten już się rozpoczął. Sceptycy, wskazują jednak na to, że kurs BTC nurkował razem z indeksami giełdowymi.

Przyszłość kryptowalut jako środków płatniczych

W tym kontekście nadchodzące lata jawią się w iście kolorowych barwach. Szczególnie po tym, gdy PayPal rozszerzył listę obsługiwanych przez system walut o Bitcoina. Wydaje się, że ten trend w stronę nowoczesności się utrzyma. Kolejne sklepy, z czasem także stacjonarne będą pozwalały na dokonywanie płatności przy pomocy cyfrowej waluty.

nieruchomość

Redakcja dlug.org.pl

Dzięki wiedzy zawartej na łamach portalu Dług znacznie efektywniej będziesz zarządzał swoimi finansami osobistymi. Dowiesz się także ciekawych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy i marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?