Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca

Zwrot podatku umowa zlecenie

Data publikacji 28 listopada 2020


Dodatkowe pieniądze pochodzące z zwrotu podatku, to zastrzyk gotówki na który czeka wiele gospodarstw domowych. Pieniądze nie tylko mogą posłużyć jako oszczędności, ale też przydać się do finansowania bieżących potrzeb gospodarstwa domowego.

Zwrot podatku umowa zlecenie

Złożenie rocznej deklaracji podatkowej to obowiązek każdego pracownika wykazującego dochód powyżej 200 zł. Deklarację podatkową należy złożyć do 30 kwietnia. W celu złożenia potrzebnych dokumentów nie trzeba osobiście stawiać się u Urzędzie Skarbowym, można dopełnić tej formalności online, przez program e-deklaracje. Program ten udostępnia odpowiednie formularze, np. PIT-37.
Po wypełnieniu dokumentu zostanie on poddany uwierzytelnieniu, podczas którego trzeba podać kwotę przychodu z poprzedniego roku. Jeśli takiej kwoty nie posiadamy, gdyż składamy PIT pierwszy raz to wpisujemy 0 we wskazane pole.
Po zakończeniu uwierzytelniania i dotarciu dokumentu do Urzędu możemy spodziewać się wygenerowanego automatycznie Poświadczenia Odbioru.

Warto wiedzieć, że poniżej przychodu w wysokości 3091zł podatek dochodowy nie jest naliczany, odbywa się to dopiero po przekroczeniu tej kwoty. Jeżeli jednak nasz pracodawca odprowadza regularnie zaliczkę na podatek a wymieniona nie została przekroczona, to możemy spodziewać się zwrotu podatku do maksymalnej kwoty 556 zł.

Jakiej kwoty się spodziewać w ramach zwrotu podatku

Formularze PIT-11, to dokument który pracodawca powinien przesłać, a który jest podstawą do rozliczania się z Urzędem Skarbowym. By obliczyć szacowany zwrot należy wejść na stronę Ministerstwa Finansów i skorzystać z kalkulatora PIT.
Dane z PIT-ów, należy wprowadzić w odpowiednie pola, wartość zwrotu podatku to kwota jaką zobaczymy w polu nadpłata podatku.

Jeśli program dał Ci informację zwrotną o treści, że możesz spodziewać się zwrotu podatku, to teraz czas na złożenie dokumentów. Przelanie należności nie nastąpi z dnia na dzień, Urząd Skarbowy ma na ten proces całe 3 miesiące. Trzeba więc trochę odczekać.

Przelew należności z tytułu zwrotu podatku

By otrzymać pieniądze trzeba pamiętać by udostępnić Urzędowi Skarbowemu takie dane jak numer rachunku bankowego. Numer konta można zgłosić przez formularz ZAP-3, który trzeba dostarczyć osobiście do Urzędu.
Jeśli nie podamy numeru konta bankowego, możemy spodziewać się otrzymania pieniędzy pocztą, co może wiązać się z obowiązkiem pokrycia opłaty za taki przekaz a także może wydłużyć czas oczekiwania na należności. Warto więc zadbać by Urząd Skarbowy posiadał nasze dane do przelewu.

nieruchomość

Redakcja dlug.org.pl

Dzięki wiedzy zawartej na łamach portalu Dług znacznie efektywniej będziesz zarządzał swoimi finansami osobistymi. Dowiesz się także ciekawych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy i marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?