Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes

Jaką działalność warto otworzyć w czasach kryzysu?

Data publikacji 10 listopada 2020


Czas kryzysu, jaki dotyka cały świat, jest wielką próbą dla sporej grupy przedsiębiorców. Szczególnie dla tych, którzy dopiero są na początku swojej drogi do budowy firmy. Wiele osób chcących otworzyć swój własny biznes zastanawia się jaką działalność warto otworzyć w czasach pandemii. Oto 5 ciekawych pomysłów na rozpoczęcie działalności

Handel internetowy

Sprzedaż produktów różnego rodzaju, zawsze jest dobrym pomysłem. Ludzie potrzebują kupować jedzenie, ubrania, książki, czy też inne przedmioty zaspokajające ich potrzeby. Stąd coraz więcej sklepów stacjonarnych przenosi się do internetu. Coraz popularniejsza również staje się sprzedaż żywności przez internet. W związku z tym powstają także paczkomaty odpowiednie do przechowywania żywności.

Agencja Social Media

W erze powszechnej cyfryzacji prowadzenie działań marketingowych poprzez social media jest wręcz koniecznością. Sondaże pokazują, że coraz więcej osób kupuje przez aplikacje takie jak Facebook, czy Instagram. Przedsiębiorcy, chcąc wypromować swoje usługi, lub produkty na platformach społecznościowych, korzystają z Agencji Social Media. Popyt na usługi takich agencji rośnie z dnia na dzień, co sprawia, że powodzenie tego typu działalności jest bardzo prawdopodobne.

Mobilny warzywniak

Odpowiadając na pytanie, jaką działalność warto otworzyć, można śmiało wspomnieć o czymś, co jeszcze do niedawna, było nie do pomyślenia. Ograniczenia w przemieszczaniu się podczas pandemii wywołały potrzebę dostarczenia ludziom produktów pierwszej potrzeby. Wielu właścicieli warzywniaków i małych sklepików spożywczych uruchomiło dostawy specjalnych pakietów zawierający warzywa i owoce lub świeże produkty spożywcze.

Usługi Kurierskie

Zakupy online zdobywają coraz więcej zwolenników. Zamawianie na popularnych platformach aukcyjnych, czy dużych sklepach internetowych to niejedyne źródło usług dla kurierów. Firmy coraz częściej korzystają z usług nawet lokalnych przewoźników, którzy mogą dostarczyć klientom zakupy różnej maści. Kurierzy rowerowi dostarczają zakupy zamawiane z sieci dyskontowych. Również duże sieci handlowe postanowiły pójść w tym kierunku, zawierając kontrakty z firmami kurierskimi, których zadaniem będzie dostarczenie zamówień klientom.

Firma sprzątająca

W obliczu dużego zagrożenia epidemicznego zaistniała potrzeba zwiększonego reżimu sanitarnego. Biura i inne miejsca pracy muszą być utrzymywane na wysokim poziomie czystości. Stąd również wzrosło większe zapotrzebowanie na usługi sprzątania. Najlepiej płatne są oczywiście wyspecjalizowane usługi sprzątania i czyszczenia pomieszczeń.

nieruchomość

Redakcja dlug.org.pl

Dzięki wiedzy zawartej na łamach portalu Dług znacznie efektywniej będziesz zarządzał swoimi finansami osobistymi. Dowiesz się także ciekawych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy i marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?