Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse karta bankowa

Karta z przeniesieniem salda

Data publikacji 16 listopada 2021

Karta z przeniesieniem salda pozwala na przeniesienie salda z jednej lub więcej kart kredytowych na kartę z niższym oprocentowaniem. Niektóre karty z transferem salda mają ograniczone czasowo, 0% APR lub niskooprocentowane oferty wstępne, które są dostępne tak długo, jak długo dokonujesz płatności na czas. Jeśli jednak spóźnisz się z płatnością, firma obsługująca kartę kredytową może wycofać ofertę i naliczyć odsetki od salda na karcie.

Jeśli zdecydujesz się na przeniesienie salda, ważne jest, abyś upewnił się, że możesz spłacić kwotę, którą przenosisz przed wygaśnięciem promocji, aby uniknąć naliczania dodatkowych odsetek. Jeśli nie spłacisz przeniesionej kwoty przed zakończeniem okresu promocyjnego, pozostałe saldo będzie zazwyczaj oprocentowane według zwykłej APR obowiązującej dla danej karty.

Ponadto, niektóre karty pobierają opłatę za przeniesienie salda, która powiększa kwotę, którą jesteś winien. Jeśli zdecydujesz się na transfer salda, kwota transferu plus opłaty nie może przekroczyć limitu kredytowego, co oznacza, że możesz nie być w stanie skonsolidować całego swojego zadłużenia, w zależności od tego, ile jesteś winien. Ważne jest, aby pamiętać, że niektórzy operatorzy kart nie pozwalają klientom na przenoszenie sald pomiędzy kartami, które wydają. Jeśli chcesz dokonać transferu salda, poszukaj kart oferowanych przez inne firmy niż te, które już posiadasz. Sprawdź kalkulator transferu salda na https://splatapozyczek.pl/, aby dowiedzieć się, ile – jeśli w ogóle – możesz zaoszczędzić dzięki transferowi salda.

Pożyczka pod zastaw domu

Pożyczki pod zastaw domu pozwalają Ci pożyczyć pieniądze pod zastaw kapitału, który posiadasz w swoim domu. Jeśli możesz uzyskać niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego niż obecnie, możesz również rozważyć pożyczkę refinansową. Przy refinansowaniu gotówkowym, nowa pożyczka zastępuje Twoją istniejącą hipotekę, a Ty otrzymujesz zwrot gotówki z części kapitału, który zgromadziłeś z czasem. Środki z pożyczki hipotecznej lub refinansowania z opcją wypłaty gotówki można wykorzystać na spłatę istniejącego zadłużenia.

Czy konsolidacja zadłużenia szkodzi Twojemu kredytowi?

Wpływ, jaki konsolidacja zadłużenia będzie miała na Twój kredyt, zależy od Twojej sytuacji finansowej i historii kredytowej. Istnieje pięć głównych czynników, które mogą wpłynąć na Twoją punktację kredytową. Oto spojrzenie na każdy z nich i jak konsolidacja zadłużenia może na nie wpłynąć.

Historia płatności

Twoja historia płatnicza jest krytycznym czynnikiem używanym do obliczania Twojej historii kredytowej. Jeśli masz problemy z dokonywaniem wielu płatności miesięcznie, konsolidacja długów w jedną miesięczną ratę – upraszczając Twój budżet – może doprowadzić do większej liczby terminowych płatności, co może poprawić Twoją ocenę punktową. Z drugiej strony, jeśli skonsolidowana rata zadłużenia jest wyższa niż Twój budżet i nie spłacasz rat, Twoja ocena punktowa może ucierpieć – przestrzega https://splatapozyczek.pl/.

Należne kwoty

Wykorzystanie kredytu to stosunek dostępnego kredytu do kwoty, z której korzystasz. Eksperci zazwyczaj zalecają utrzymywanie tego wskaźnika na poziomie poniżej 30%. Jeśli wyczerpałeś lub jesteś bliski wyczerpania limitów na swoich kartach kredytowych, konsolidacja Twoich sald może pomóc w obniżeniu wykorzystania kredytu, co może mieć pozytywny wpływ na Twoją ocenę kredytową.

Materiał partnera

nieruchomość

Redakcja dlug.org.pl

Dzięki wiedzy zawartej na łamach portalu Dług znacznie efektywniej będziesz zarządzał swoimi finansami osobistymi. Dowiesz się także ciekawych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy i marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?