Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Ekspresowa pożyczka: na co zwrócić uwagę przy jej zaciąganiu?

Data publikacji 12 listopada 2020


Niespodziewane wydatki, większa uroczystość rodzinna lub konieczność zmierzenia się z chorobą – oto sytuacje, które mogą zaskoczyć każdego z nas. Jak uporać się z nimi w chwili, gdy oszczędności na koncie brak, a do wypłaty pozostało jeszcze sporo czasu?

Pożyczka:szansa na ratunek

Dla wielu osób jedyną szansą na uporanie się z takimi problemami jest pożyczka. Firm, które zajmują się świadczeniem takich usług, jest coraz więcej, a ich oferty zaskakują swą różnorodnością. Dzięki temu można uporać się z bieżącymi opłatami, bez konieczności zaciągania większego kredytu w banku. Mniej formalności i krótszy czas oczekiwania na gotówkę – oto czynniki, dzięki którym ekspresowa pożyczka staje się kuszącą alternatywą dla kredytów bankowych.

Na co warto zwrócić uwagę przy zaciąganiu takiej pożyczki?

Większość firm zajmujących się udzielaniem ekspresowych pożyczek ogranicza formalności do niezbędnego minimum. Dzięki temu każdy, kto ma stałe źródło dochodów i czyste konto w BIK, może otrzymać pożyczkę. Warto jednak pamiętać, że łatwy dostęp do gotówki nie zwalnia nikogo z nas z odpowiedzialności. O czym nie możemy zapominać?

Przede wszystkim o tym, że pożyczkę trzeba będzie spłacić w określonym terminie, wraz z odsetkami, których wysokość określona jest w umowie. Za zwłokę trzeba dodatkowo zapłacić, a dodatkowe odsetki zwiększają koszt pożyczki. Aby uniknąć takich problemów, należy dopasować wysokość pożyczki do swych finansowych możliwości i dokładnie sprawdzić, jaki będzie jej ostateczny koszt.

Ważną sprawą jest też… dokładne przeczytanie umowy. Choć wydaje się to oczywiste, wiele osób podpisuje umowę bez czytania. To częsty błąd, który może nas sporo kosztować. W umowie znajdziemy przecież wiele informacji na temat tego, jaka jest wysokość poszczególnych rat i jakie opłaty dodatkowe wiążą się z ewentualną zwłoką.

Jak wybrać firmę pożyczkową?

Ważną sprawą dla każdego, kto chce skorzystać z szybkiej pożyczki, jest wybór odpowiedniej firmy. Warto tu zwrócić uwagę nie tylko na wysokość opłat towarzyszących takiej pożyczce, ale i na to, jaką opinią cieszy się wybrana przez nas firma. W tym celu warto poszukać trochę informacji w internecie i zapoznać się z opiniami osób, które z usług danego pożyczkodawcy już korzystały. Takich wiadomości nie brak na forach poświęconych finansom oraz na tych stronach www, które są poradnikami dla osób pragnących skorzystać z kredytów oraz pożyczek. Solidna wiedza na temat firm i ich ofert sprawi, że wybranie najkorzystniejszej i najbezpieczniejszej oferty przestanie być dla nas problemem.

nieruchomość

Redakcja dlug.org.pl

Dzięki wiedzy zawartej na łamach portalu Dług znacznie efektywniej będziesz zarządzał swoimi finansami osobistymi. Dowiesz się także ciekawych informacji dotyczących prowadzenia własnej firmy i marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?